نام کامل:امیر حسینی,نام مستعار:سیستم مدیریت وبسایت سومار.آدرس سایت:www.arianaparvaz.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

خطرناک ترین دریاچه دنیا

دریاچه نطرون، دریاچه ای در شرق آفریقا و شمال تانزانیاست، که در نزدیکی مرز کنیا قرار گرفته اس. این دریاچه یکی از شور‌ترین آب‌های دنیا را دارد، چون کف این دریاچه پر ازچشمه هاایی است که سرشار از املاح معدنی مثل سدیم هستند و با تبخیر شدید آنها این دریاچه، ‌به یکی از شورترین و مرگ‌بار ترین دریاچه های دنیا تبدیل می‌شود. زمانی که باران کم ببارد دمای آب دریاچه و هوای اطرافش تا 60 درجه هم می رسد و پی اچ آن در حد آمونیاک خاصیت قلیایی پیدا می‌کند. به خاطر همین هر موجود زنده ای از جمله پرنده‌های بخت برگشته که به امید زندگی و پیدا کردن غذادر آن فرود میایند، به سنگ تبدیل می‌شوند.
نکته جالب اینه که حدود 2.5 میلیون فلامینگوی کوچک در شرق آفریقا، همین دریاچه را برای زندگی انتخاب کردند. چون غذای فلامینگوها باکتریهای نمک دوست است، از طرفی هم با توجه به شرایط خاص و خطرناک دریاچه، هیچ شکارچی‌ای جرات نمی‌کند به دریاچه نزدیک شود، چون میدانند اگربه درون آب بی افتند احتمالا آخرین آب تنی عمرشان خواهد بود، به همین دلیل فلامینگو ها در این دریاچه هم غذا دارند،‌ هم امنیت و آرامش، ولی متاسفانه در معرض انقراض قرار دارند، چون اکثرا به دلیل بی احتیاطی کمی بیشتر از پاهاو نوک‌شان را وارد آب دریاچه می‌کنند، فورا یه لایه از شوره ضخیم پر و بالشان رو می‌گیرد و کم کم آنهارا از پا در میاورد و به سنگ تبدیلشان می‌کند

کاربر گرامی؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان؛ با شماره تلفن 02634457131 و یا با شماره همراه 09121232121 تماس حاصل فرمایید و یا با استفاده از فرم زیر؛ درخواست تماس نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است