پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا چیست: 

اگر اهل سفر به کشورهای خارجی باشید احتمالا قبلا اصطلاح پیکاپ یه گوشتان خورده است. با توجه به مشکلات دیپلماتیک کشورمان در حال حاضر برخی از کشورها در ایران دارای سفارت‌خانه نیستند و به همین دلیل آن دسته از شهروندان ایرانی که قصد سفر به این کشورها را داشته باشند مجبور خواهند بود تا برای اخذ ویزای چنین کشورهایی به سفارت آن‌ها در سایر کشورها مراجعه نمایند. مسلما انجام چنین کاری مستلزم انجام هزینه چندباره به منظور سفر و اقامت در هتل است. به منظور حل این مشکل خدماتی تحت عنوان پیکاپ پاسپورت ارائه می‌شود که از طریق آن می‌توانید هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

پیکاپ به چه معنی است؟
کلمه پیکاپ (Pickup) در اصطلاح انگلیسی به معنی برداشتن و یا تحویل گرفتن چیزی و یا کسی است. اما در صنعت توریسم و مهاجرت این کلمه معنی دیگری دارد. برای ورود به کشورهای دیگر نیاز به اخذ ویزا و به بیان دیگر اجازه ورود خواهید داشت.

برای اخذ این اجازه ورود، باید با در دست داشتن مدارک خود برای مصاحبه به سفارت کشور مربوطه در ایران مراجعه نمایید و در صورت تایید شخص مصاحبه کننده در سفارت مدنظر، ویزای شما به مرحله ثبت خواهد رسید و پس از درج مهر ویزا در پاسپورت می‌توانید برای سفر آماده شوید. اما گاهی برای اخذ ویزای بعضی از کشورها (به دلیل تعطیلی سفارتخانه و یا کنسولگری مدنظر) ملزم به مراجعه به یک کشور واسطه هستید. بعد از انجام مصاحبه در سفارت کشور واسطه و انجام بررسی‌های لازم نتیجه درخواست ویزا به شخص متقاضی اطلاع داده خواهد شد.

در صورتی که درخواست متقاضی مورد قبول واقع شده باشد لازم است که وی پاسپورت خود را جهت درج ویزا در سریع‌ترین زمان ممکن به سفارت مربوطه تحویل دهد. با توجه به این که جهت درج ویزا در پاسپورت حضور شخص متقاضی ویزا الزامی نیست این امکان وجود دارد تا این کار از طریق نماینده قانونی شخص انجام بگیرد. این پروسه که شامل تحویل پاسپورت به سفارت توسط نماینده و برگرداندن آن به متقاضی است اصطلاحا پیکاپ پاسپورت گفته می‌شود.

پیکاپ ویزا چیست و چه تفاوتی با پیکاپ پاسپورت دارد؟
در واقع پیکاپ پاسپورت تفاوتی با پیکاپ ویزا ندارد و این دو اصطلاح به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. متقاضیان دریافت ویزا پس از اقدام جهت اخذ ویزا و طی شدن مراحل مربوطه، به منظور صرفه جویی در هزینه و زمان، امکان یا تمایل سفر به کشور مربوطه را ندارند. در این مواقع متقاضی می‌تواند با انتخاب یک کارگزار قابل اعتماد و ارائه پاسپورت و مدارک مورد نیاز خود به ایشان، در وقت و هزینه‌های خود صرفه جویی نماید. کارگزار شما بدون هیچ منع قانونی، با ارسال پاسپورت و مدارک به کنسولگری مربوطه در کشور واسطه، اقدامات لازم جهت الصاق ویزا به پاسپورت شما را انجام داده و پس از اتمام کار آن را در ایران به شما تحویل خواهد داد. به این فرایند ارسال پاسپورت،الصاق ویزا و بازگرداندن آن به شخص در اصطلاح “پیکاپ پاسپورت” گفته می شود.

آیا برای دریافت پاسپورت به حضور شخص نیاز است؟
همانطور که پیشتر اشاره شد پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا در اصطلاح به روند ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به همراه ویزا به متقاضی گفته می‌شود. هنگامی که پاسخ درخواست ویزا، از طریق ایمیل به اطلاع متقاضی رسید، فرد موظف است با در دست داشتن پرینت ایمیل و پاسپورت خود به سفارت کشور مربوطه مراجعه کرده و نسبت به الصاق ویزا اقدام نماید. بسیاری از افراد به دلیل محدودیت‌های زمانی و یا صرفه‌جویی در هزینه‌ها با استفاده از خدمات پیکاپ از سفر مجدد به کشور ثالث و دریافت ویزای خود اجتناب می‌کنند. به بیان دیگر با تعیین نماینده‌ای رسمی دیگر نیاز به حضور شخص در سفارت و سفر مجدد وی به کشور ثالث نخواهد بود و تمام مراحل توسط نماینده رسمی متقاضی در کمترین زمان ممکن و هزینه‌ای به مراتب پایین‌تر انجام می‌شود.

برای چه کشورهایی می‌توان پیکاپ پاسپورت گرفت؟
در حال حاضر کشورهای مختلفی وجود دارند که به دلایل گوناگون دارای سفارت‌خانه یا کنسولگری فعال در کشورمان نیستند. اما از بین تمامی کشورهای مذکور آمریکا، کانادا و انگلیس مهم‌ترین کشورهایی هستند که در ایران سفارت‌خانه ندارند. بنابراین برای گرفتن ویزای چنین کشورهایی لازم است که به سفارت‌خانه یا کنسولگری آن‌ها در سایر کشورها مراجعه نمایید. با توجه به بالا بودن تعداد متقاضیان ایرانی برای ورود به این کشورها خدمات پیکاپ پاسپورت آن‌ها از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و مشتریان زیادی دارد.

پیکاپ ویزای کانادا
کانادا از جمله کشورهایی است که هر ساله تعداد بسیار زیادی ایرانی برای ویزای آن درخواست ارائه می‌دهند. با توجه به عدم فعالیت سفارت کانادا در کشورمان شهروندان ایرانی ناچار هستند تا برای انجام امور مربوط به اخذ ویزای کانادا به دو کشور ترکیه و امارات سفر کنند. در حال حاضر خدمات پیکاپ ویزای کانادا، سفارت‌های این کشور در ترکیه و امارات را پوشش می‌دهد و شامل خدمات پیکاپ ویزای کانادا از استانبول، پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا، پیکاپ ویزای کانادا از دبی و پیکاپ ویزای کانادا از ابوظبی می‌شود.

پیکاپ ویزای آمریکا
سفارت آمریکا نیز سال‌های طولانی است که تعطیل بوده و هیچ فعالیتی در داخل کشورمان ندارد. به دلیل دایر نبودن سفارت آمریکا در تهران، متقاضیان ویزای ایالات متحده می‌بایست برای انگشت‌نگاری و مصاحبه به یکی از سفارت‌های این کشور در اطراف ایران مراجعه کنند. سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان بیشترین تعداد مراجعین ایرانی را به خود اختصاص داده‌اند.

پیکاپ ویزای انگلیس
به دلیل عدم فعالیت سفارت انگلیس در تهران، بسیاری از هموطنان ما مجبور می‌شوند برای انگشت نگاری و مصاحبه ویزای انگلیس، به یکی از کشورهای اطراف ایران سفر کنند و به همین علت پس از ویزا شدن درخواست آنها، برای الصاق ویزای انگلیس مجبور خواهند شد بار دیگر به کشور ثالث سفر نمایند. خدمات پیکاپ ویزای انگلیس باعث تسریع امور و کاهش هزینه متقاضیان می‌شود.

شرایط اقدام برای پیکاپ پاسپورت آریانا پرواز
خدمات پیکاپ پاسپورت به عنوان یکی از اصلی‌ترین خدمات آریانا پرواز، از اهمیت بسیاری برای مدیران مجموعه چه از لحاظ تسریع حداکثری و چه از لحاظ کیفیت خدمات برخوردار است. از این رو با هدف ارائه هر چه سریع‌تر خدمات پیکاپ پاسپورت و به حداقل رساندن زمان انتظار پیکاپ برای متقاضیان محترم، از هفته دوم شهریور تعداد پروازهای هفتگی خود به مقصد آنکارا را به ۳ پرواز در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه افزایش داده است.

عموما پس از بررسی درخواست ویزا توسط سفارت فرصتی در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت تا با مراجعه مجدد به سفارت مذکور در کشور ثالث نسبت به الصاق برچسب ویزا اقدام نماید. متقاضیان محترم می‌توانند در این مهلت قانونی یک ماهه با مراجعه با دپارتمان پیکاپ پاسپورت در آریانا پرواز و تحویل پاسپورت خود بسته به سفارت مد نظر در فاصله‌ای حدودا ۱۰ روزه نسبت به دریافت پاسپورت ممهور به مهر سفارت مدنظر اقدام نمایند. در ادامه شرایط پیکاپ ویزای ۳ کشور کانادا، آمریکا و انگلیس توسط آریانا پرواز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه
آریانا پرواز جهت پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه پاسپورت متقاضیان را در روزهای فرد هفته به سفارت این کشور در ترکیه رسانده و بعد از انجام کلیه امور اداری، پاسپورت شخص متقاضی به تهران فرستاده شده و تحویل شخص خواهد شد. پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه از طریق دو شهر مختلف انجام می‌شود.

پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا
به منظور پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا پاسپورت شخص متقاضی سه روز در هفته به این شهر ارسال شده و بعد از انجام امور اداری در سفارت کانادا، پاسپورت شخص با اولین پرواز به تهران بازگردانده شده و تحویل شخص متقاضی خواهد شد. انجام این کار به طور معمول چیزی در حدود یک هفته زمان لازم دارد.

پیکاپ ویزای کانادا از استانبول
آریانا پرواز علاوه بر آنکارا خدمات پیکاپ ویزای کانادا را از استانبول نیز انجام می‌دهد. این کار نیز ۳ روز در هفته انجام شده و پاسپورت شما در سریع‌ترین زمان ممکن به شما تحویل داده خواهد شد. اگرچه مدت زمان این کار به سفارت کانادا بستگی دارد اما معمولا بیشتر از یک هفته طول نمی‌کشد.

پیکاپ ویزای کانادا از امارات
در صورتی که برای اخذ ویزای کانادا از طریق سفارت این کشور در امارات اقدام کرده باشید باز هم می‌توانید از خدمات پیکاپ پاسپورت آریانا پرواز بهره‌مند شوید. پیکاپ ویزای کانادا از امارات و از طریق شهرهای دبی و ابوظبی به طور روزانه انجام شده و حدودا دو هفته طول خواهد کشید تا پاسپورت مهرخورده به شخص متقاضی ویزا تحویل داده شود.

پیکاپ ویزای آمریکا از ترکیه
آریانا پرواز جهت پیکاپ ویزای آمریکا از ترکیه روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه اقدام به ارسال پاسپورت متقاضیان به سفارت آمریکا در آنکارا می‌کند. پس از اتمام یافتن اقدامات اداری مربوطه پاسپورت مهر خورده شخص متقاضی با اولین پرواز به تهران بازگردانده خواهد شد. این فرآنید به طور معمول دو هفته به طول می‌انجامد.

پیکاپ ویزای آمریکا از امارات
در فرآیند پیکاپ ویزای آمریکا از امارات آریانا پرواز هر روز پاسپورت افراد متقاضی را به سفارت آمریکا در شهر دوبی ارسال می‌کند. پس از انجام و تکمیل امور اداری، پاسپورت شخص متقاضی به تهران ارسال شده و تحویل وی خواهد شد. این فرآیند نیز حدودا دو هفته طول خواهد کشید.

پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنستان
آریانا پرواز خدمات مربوط به پیکاپ ویزای آمریکا را از طریق کشور ارمنستان نیز انجام می‌دهد. بعد از ارسال پاسپورت شما به ارمنستان با پروازهای هفتگی به طور معمول ۱۰ روز زمان خواهد برد تا امور اداری مربوطه انجام شده و پاسپورت به شما بازگردانده شود.

پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه
پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه توسط آریانا پرواز به دو شیوه یک‌طرفه و دوطرفه انجام می‌شود. برای انجام این کار پاسپورت افراد متقاضی سه روز در هفته به سفارت انگلیس در ترکیه ارسال شده و بعد از انجام امور اداری و بازگشت به تهران به شخص متقاضی تحویل داده خواهد شد.

پیکاپ ویزای انگلیس از امارات
اگر برای گرفتن ویزای انگلیس از طریق سفارت‌خانه این کشور در شهر دبی اقدام کرده باشید می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزای آریانا پرواز بهره‌مند شوید. ارسال پاسپورت متقاضیان به دبی هر روزه از طریق پست انجام شده و فرآیند آن به طور معمول دو هفته زمان می‌برد. با توجه به هزینه‌هایی که برای پرواز به کشورهای همسایه از جمله ترکیه، امارات و ارمنستان و اقامت در این کشورها به منظور تحویل دادن و گرفتن پاسپورت وجود دارد اکثر متقاضیان از خدمات پیکاپ پاسپورت استفاده می‌کنند. خدمات پیکاپ کاملا مقرون‌به‌صرفه بوده و باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه افراد خواهد شد. آریانا پرواز با برخورداری از کارشناسان باتجربه در زمینه پیکاپ بهترین و سریع‌ترین خدمات را در این زمینه ارائه می‌کند.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.